tymczasowe godziny otwarcia hurtowni
2 września 2017
Nowe towary w naszym katalogu
12 stycznia 2018
Pokaż Wszystko

Informacje na temat ustawy o reklamówkach.

W związku z wprowadzoną od 1 stycznia ustawą, mamy wiele zapytań od naszych klientów odnośnie używania i sprzedaży toreb foliowych (reklamówek). Ponieważ na tą chwilę nie można nigdzie uzyskać wyczerpującej, oficjalnej interpretacji ustawy, postaraliśmy się przedstawić dość jasno naszą (nie wiążącą) analizę tej nowelizacji :

SKLEPY PROWADZĄCE SPRZEDAŻ ARTYKUŁÓW ŻYWNOŚCIOWYCH NIE MUSZĄ ODPROWADZAĆ OPŁATY RECYKLINGOWEJ OD REKLAMÓWEK CIENKICH (np. na rolce lub standardowe zwykłe) – grubość do 15 mikronów. Tutaj wszystko pozostaje bez zmian !

NATOMIAST OD REKLAMÓWEK GRUBSZYCH (np. z uchem sprzedawane po około 50 groszy do tej pory)  MUSZĄ ODPROWADZIĆ OPŁATĘ, NALEŻY JĄ DOLICZYĆ DO OBECNEJ CENY W WYSOKOŚCI 20 gr + VAT 23%  I WYSZCZEGÓLNIĆ NA KASIE JAKO TORBA. Kwotę uzyskaną ze sprzedaży przez cały rok (ilość sprzedanych toreb pomnożonych przez 20 groszy), będzie trzeba wpłacić na konto Ministerstwa Środowiska w marcu 2019 roku.

WSZYSTKIE POZOSTAŁE SKLEPY (nie spożywcze) MUSZĄ ODPROWADZAĆ OPŁATĘ OD WSZYSTKICH REKLAMÓWEK (nawet cienkich). Zalecamy więc sprzedawanie ich po minimum 20 groszy + VAT ponieważ, ustawa nie precyzuje tutaj jasno kto może być wyłączony z tego obowiązku.

Reklamówki cienkie do 15 mikronów jak wyżej zaznaczyliśmy mogą być wyłączone z obowiązku tylko w związku z celem ich użycia. Mianowicie chodzi o to, że muszą być one wymagane ze względów higienicznych lub oferowane jako podstawowe opakowanie żywności luzem.

Jednak aby całkowicie uniknąć obowiązku uiszczenia opłaty recyklingowej należy wprowadzić w swojej firmie torby o grubości powyżej 50 mikronów.

Takie rozwiązanie zaproponujemy w najbliższych dniach wprowadzając do sprzedaży bardzo mocne torby w różnych rozmiarach w cenie od 20 do 40 groszy, o grubości folii powyżej 50 mikronów, KTÓRE NIE PODLEGAJĄ USTAWIE I NIE TRZEBA OD NICH ODPROWADZAĆ OPŁATY !

Jeśli otrzymamy więcej informacji przekażemy je Państwu niezwłocznie.

 

Komentarze są wyłączone.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress