Nowe towary w naszym katalogu
12 stycznia 2018
Przerwa w pracy
4 kwietnia 2020
Pokaż Wszystko

Opłata recyklingowa – co nowego ?

Witam wszystkich zainteresowanych tematem.

Co nowego wiemy o wzbudzającej wiele emocji ustawie ?    –     NIC !!!

Jak do tej pory nie udało nam się uzyskać jakichkolwiek informacji, które mogłyby nam szczegółowiej nakreślić zasady używania opakowań foliowych. Urzędy do których się zwracamy, mimo szczerych chęci ich pracowników, nie potrafią odpowiedzieć na nasze pytania.

W obecnej sytuacji interpretacją ustawy w zakresie, na przykład, wydawania bezpłatnie toreb bardzo lekkich czyli do grubości 15 mikrometrów, zajmie się i określi kontroler który trafi do Państwa aby sprawdzić czy opłata recyklingowa jest pobierana. Zaznaczyć tutaj należy, że ustawodawca wyznaczył do tej roli Inspekcję Handlową a nie Urząd Skarbowy !

Jednocześnie bylibyśmy wdzięczni za sygnały od Państwa w sprawie jakichkolwiek kontroli jakie zostały u Was przeprowadzone a dotyczyły tego własnie tematu. Wniosło by to trochę światła w sprawie.

Pewne są tylko jednoznaczne fakty, które wynikają bezpośrednio z ustawy, a mianowicie :

  • Opakowania do 15 mikrometrów czyli : reklamówki na rolce ale także reklamówki standardowe (rozmiar 25*45cm), a także cienkie woreczki HDPE (pakowane standardowo po 1000szt.) są w tej samej grupie i mogą być wydawane klientom bez opłaty recyklingowej, tylko do pakowania artykułów  spożywczych luzem, czyli nie posiadających własnego opakowania np. warzywa, pieczywo, wędliny, sery.
  • Używanie wyżej wymienionych opakowań do celów higienicznych nadal jest nie jasne. Nie są określone towary które można pakować nie pobierając opłaty.
  • Jednoznacznym jedynie jest fakt, określenia przez ustawodawcę granicy grubości folii do której pobiera się opłatę recyklingową. Mianowicie jest to grubość do 49 mikronmetrów włącznie . Czyli każda torba/reklamówka o grubości 50 lub więcej mikrometrów nie jest obciążona obowiązkiem pobierania opłaty. Możemy więc taką torbę sprzedawać lub wydawać gratis klientowi bez obowiązku ewidencjonowania tego faktu do celów recyklingowych i nie musimy odprowadzić od niej opłaty.

W związku z tym wprowadziliśmy do sprzedaży torby o takich grubościach folii w rozmiarze 25*45 cm, 29*55 cm, 35*65 cm. Są to torby typu „koszulka” w kolorze białym z nadrukiem lub bez. Oferujemy także kolorowe torby (nadruk fotograficzny) z doklejanym uchwytem, w dwóch rozmiarach. Gwarantujemy zgodność z przepisami umieszczając odpowiednie adnotacje na fakturze.

Zapraszamy ! Chętnie odpowiem na każde Państwa pytanie: Piotr tel.509 336626

Komentarze są wyłączone.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress